Czy to dobry pomysł na portal internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego portalu internetowego. Chcę żeby portal internetowy przynosił mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś interesującej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to serwis, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego kształtu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby czynników. Odpowiednie pomysły i ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, właściwe wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na ciekawym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc dobrze jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do wymagań zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Właściwa https://straz-wschowa.pl/2022/08/25/kurs-miesnie-dna-miednicy-poprzez-siec-on-line-czy-powinno-sie-na-niego-zarejestrowac/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, również przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na biznes w Internecie i chcesz zrobić duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po na początku powinieneś przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do kilku firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego promocji w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmowy kontrolowa - piszemy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości