Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Posiadanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo łatwe hasła wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest reklamowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu właściwego hasła: strony internetowe Radom lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do odpowiedniej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można budować wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni rodzaj promocji strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Rozmowy kontrolowa - piszemy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości