Sprawdzona obrobka cnc Warszawa - ktora stolarnia


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Sprawdzona obrobka cnc Warszawa - ktora stolarnia

Postautor: mariusznowak » 06 gru 2017, 11:10

Sporo osób nie ma pojęcia co oznacza termin obróbka CNC? Praktycznie każdy z nas ma w domu produkty, które były poddane procesowi obróbki CNC. Ale nie ma o tym zielonego pojęcia. Obróbka CNC polega na przekształceniu nieobrobionego materiału do pożądanych rozmiarów. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju płyty MDF, które są przeznaczone do wyrobu mebli.

No dobrze mamy już blade pojęcie co oznacza obróbka CNC w teorii. Natomiast większość z nas ma ochotę się przekonać jak wygląda cały proces obróbki CNC od początku do końca. Cały proces obróbki CNC został bardzo dobrze opisany w artykule który nosi tytuł obróbka CNC - to właśnie ten wpis umożliwi nam opisanie całego procesu obróbki CNC od A do Z. Obróbka CNC rozpoczyna się od stworzenia komputerowych projektów. Projekty te zawierają finalne kształty elementów, z których będą zbudowane zabudowy meblowe. Po wykonaniu projektów następuje czas na właściwe działanie, czyli obróbkę CNC. Do maszyny są podawane płyty meblowe, które zostaną obrobione do właściwych wymiarów i kształtów. Wykonanie zaokrąglonego boku nie jest problemem. Całym procesem obróbki CNC zawiaduje komputerowy sterownik. Dzięki temu gotowe elementy posiadają bardzo dużą precyzją wykonania. Margines błędu jest bardzo niewielki i w rzeczywistości niezauważalny dla naszego oka.

Koleinie tak wykonane płyty MDF są wykończane. Widoczne boki są maskowane odpowiednimi okleinami, które są w barwie płyty meblowej. Po tym zabiegu posiadamy już gotowy element, który jesteśmy w stanie użyć do wykonania gotowych mebli. Należy pamiętać, iż proces obróbki CNC jest kluczowym etapem, który zaważy na jakości przyszłych mebli. Jakiekolwiek zadrapania płyty meblowej w następnych etapach będzie trudno zamaskować. Tak więc, kluczowe jest wybranie sprawdzonej firmy, która posiada wysokiej jakości sprzęt do obróbki CNC. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie najniższą ceną usługi. Na rynku są dostępne różnego rodzaju maszyny, które różnią się jakością oferowanej obróbki CNC. Te z niższej półki cenowej maszyny nie są wstanie wykonać precyzyjnych otworów lub złożonych elementów. Efektem tego oferowane przez naszą firmę meble będą o wiele gorszej jakości. Również brak możliwości zrobienia złożonych kształtów uniemożliwi nam konkurowanie z pozostałymi firmami.

Wróć do „Rozmowy kontrolowa - piszemy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości