Jak często powinienem wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często powinienem wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:36

Witam was wszystkich. Ostatnio zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego domu. Natrafiłem na taki link: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz musi kontrolować komin minimum raz w roku. W przypadku gdy palę węglem to aż cztery razy do roku - to już jest przesada. Doczytałem też, że w wypadku nieposiadania aktualnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy jest w stanie mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Dzień dobry, nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi kodeks budowlany. Zakład ubezpieczeniowy żąda aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podstemplował protokół. Również dla swojego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie żąda aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 200 złotych za przyjazd.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmowy kontrolowa - piszemy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości